Κυριακή 23 Οκτωβρίου 2016

Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 2-1

Σ' ένα ματς που ξεκίνησε 20:00 ώρα και ολοκληρώθηκε στις 23:00 οι ερυθρόλευκοι επικράτησαν 2-1 του ΠΑΟΚ. Το σκορ άνοιξε στο 6' λεπτό ο Βαρέλα για τον ΠΑΟΚ, ο οποίος λίγο αργότερα έγινε μοιραίος παίχτης καθώς ύστερα από δικό του αυτογκόλ ισοφάρισε ο Ολυμπιακός. Οι ερυθρόλευκοι πήρανε την νίκη με γκολ του Μιλιβόγεβιτς στο 96' λεπτό. Να θυμήσω ότι:
ΤΟ ΑΡΘΡΟ 15, ΠΑΡΑΓΡΑΦΟΣ 2 ΤΟΥ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ, ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΠΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΠΝΟΓΟΝΑ! ΜΟΝΟ ΑΝ ΠΕΣΕΙ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΧΩΡΟ ΚΑΠΝΟΓΟΝΟ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ ΔΙΑΚΟΠΗ!!! ΑΝ ΔΕΝ ΈΒΓΑΙΝΕ Ο ΠΑΟΚ,  ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΙΜΩΡΗΘΕΙ ΜΕ -10 ΒΑΘΜΟΥΣ!

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πάουλο Μπέντο): Καπίνο, Φιγκέιρας, Μποτία, Ντα Κόστα, Βιάνα (46' Ελαμπντελαουί), Μιλιβόγεβιτς, Μάρτινς, Φορτούνης (97' Καμπιάσο), Ελιουνούσι, Σεμπά, Ιντέγε (85' Καρντόσο)

ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ιβιτς): Καπίνο, Μάτος, Βαρέλα, Μαλεζάς, Λέοβατς (81' Κρέσπο), Κάνιας (46' Χαρίσης), Τσίμιροτ, Σακχόφ (74' Μπίσεσβαρ), Ροντρίγκες, Κάμπος, Αθανασιάδης