Πέμπτη 10 Νοεμβρίου 2016

Παναθηναϊκός-Μακάμπι Τελ Αβίβ 83-75

Ο Παναθηναϊκός επέλεξε να παίξει με τρίποντα στο ματς με τη Μακάμπι και η ευστοχία του στην παράταση σε συνδυασμό με την καλή του άμυνα, τον οδήγησαν στη νίκη με 83-75. Οι «πράσινοι» είδαν και έπαθαν μέχρι να «καθαρίσουν» ένα... δικό τους ματς, στο οποίο ήταν απόλυτοι κυρίαρχοι για τρία και περισσότερα δεκάλεπτα! Αυτή τη φορά δεν έπαθε ό,τι ακριβώς πριν από μία εβδομάδα στην Πόλη και χάρη στην ευστοχία του στην παράταση (κ.α. 67-67) έφτασε στη νίκη απέναντι στη Μακάμπι(83-75) και στο 4-2 στη φετινή EuroLeague. Ο Κρις Σίνγκλετον έκανε τα πάντα στο παρκέ , αφού τελείωσε τον αγώνα με 26 πόντους έχοντας 4/5 δίποντα, 3/5 τρίποντα, 9/13 βολές, 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 τάπες, 1 κλέψιμο και 2 λάθη σε 30 λεπτά συμμετοχής.

Τα δεκάλεπτα: 18-12, 35-28, 52-43, 67-67 (κ.α.), 83-75